Kde se zrodil nápad?

Pamatuji si jen, že jednou přinesl domů táta iPod Classic. Hrozně se mu líbil systém a chtěl ještě další produkty od Applu. Po uplynutí několika měsíců zase z ničeho nic přinesl iPhone 3GS a všichni jsme měli jasno. Líbil se mi natolik, že když si pořídil iPhone 4, povedlo se mi ho přemluvit, aby mi iPhone 3GS půjčil, než ho prodá. Nakonec mi ho nechal.

Následně, když mi bylo nějakých 15-16 let a vydělal jsem si první větší peníze z brigády (jako číšník), na MacForum.cz jsem našel inzerát na prodej iMacu G4 (Lampičky … můj článek). Pán byl tak ochotný, že mi ho přivezl do Českých Budějovic, kam už jsem se s tátou dopravil na místo předání. Už si ani nepamatuji, kolik tehdy stál. Toto odstartovalo moji éru jablíček.

Jablíčka jsem sbíral, sbíral a sbíral. Začalo se mi jich doma hromadit velké množství. Měli jsme jednu menší místnost využitou pouze na oblečení a nevyužité věci. To všechno jsem vystěhoval na půdu a poprosil tátu o nějaký větší stůl. Police jsem si lehce upravil a vyskládal na ně mojí sbírku. Jezdil jsem si pro další a další kousky pořád. Po další desítce koupených a většinou opravených jablíček už nebylo místo kam je uskladňovat. A v tom přišel nápad vytvořit první Apple muzeum v ČR. (Tehdy ještě nebylo to pražské…) Něž jsem všechno naplánoval, koupil a sehnal prostory, vzniklo AppleMuseum v Praze. Mávl jsem rukou, Krumlov je Krumlov.

Vstupenka, grafika: Filip Veselý

Začátkem června 2017 jsem nasbíral vešekeré prostředky ke spuštění a ke konci měsíce bylo otevíračka. Nebyl to úplně špatný krok, dařilo se mi. Většina návštěvníku bylo nadšených. A že to nebyly jen češi. Už v té době jsem se věnoval i opravám novějších zařízení, a tak jsem tam měl i menší servis repasovaných LCD pro iPhony. Ale jak rychlý byl start AppleGallery, tak rychlý byl i konec. Návštěvníků přišla hromada, ale později to začalo upada. Galerie byla úžasná, věděl jsem o každém vystaveném jablíčku snad všechno a předával jsem to i každému kdo přišel. Našlo se i pár jedinců, kdo přispěl na chod. Ale ani tak už jsem to neudržel a musel se slzou v oku zavřít. Konec AppleGallery byl k 30. září 2017. Hned v říjnu jsem si otevřel servis, kde je i část sbírky vystavená. Najdete mne na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích, kde se věnuji opravám všech zařízení od firmy Apple.

Omlouvám se, za horší kvalitu fotek. Bohužel, fotky jsem našel pouze v telefonu (iPhone SE tehdy) a nevím proč jsou fotky takto rozmazané. 🙁

Partneři